FAQ

FAQ czyli najczęściej zadawane pytania

Ogólne pojęcia

Czy masz: zapalenie spojówek, łzawienie, nieżyt nosa, obrzęk, sezonowy lub całoroczny katar sienny, migrenę, obrzęki jelit, zaburzenia przewodu pokarmowego, zmiany skórne tj.: wyprysk kontaktowy, pokrzywka, obrzęk, egzema, czy atopowe zapalenie skóry, astmę bądź zapalenie zatok?
Jeśli choć jeden z tych objawów występuje u Ciebie czy Twojego członka rodziny to nie czekaj na powikłania i wieloletnie leczenie objawów kosztownymi farmaceutykami. Usuwaj przyczynę – alergię.

Z pomocą może przyjść biofizyka. Jest to dziedzina niezwykle nowoczesna. U naukowych podstaw terapii biorezonansowej leżą najnowsze dokonania z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej. I tak niemiecki biofizyk prof. F. A. Popp udowodnił, że przekazywanie informacji wewnątrz i między komórkami odbywa się poprzez biofotony, tj. pozbawione masy kwanty światła widzialnego, magazynowane i ponownie emitowane przez DNA. W 1981 wyniki badań dowiodły, że DNA jest, być może, najważniejszym źródłem ultra słabego promieniowania komórkowego. Odkryto, że system biologiczny reaguje na określoną częstotliwość fal o ściśle określonym, ultra słabym zakresie intensywności.
Nagrody Nobla przyznane w tej dziedzinie w 1971 roku otrzymał D. Gabor w dziedzinie fizyki oraz I. Prirogine (laureat nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 1977, twórca termodynamicznej teorii tłumaczącej procesy życiowe). 

Obecnie w zakresie biorezonansu wykonujemy nowoczesne testy alergiczne (zestawy spożywcze, konserwanty, pyłki, pleśnie, roztocza, zwierzęta, aromaty, metale, chemia…), testy identyfikacyjne (określające obciążenia organizmu metalami ciężkimi, pasożytami, bakteriami, wirusami, drożdżakami, pierwotniakami, pestycydami…), terapie odczulania (usuwania) alergii, likwidacje uzależnień, diagnostykę niedoborów składników (test ortomolekularny: minerały, enzymy, witaminy, mikroelementy, suplementy…) oraz różnorodne terapie zdrowotne dostosowane i dobierane indywidualnie do pacjenta (około 2 tyś. programów).

Więcej informacji o naukowych podstawach biorezonansu: http://monadith.com.pl/dla-pacjenta/dzialanie-urzadzenia-bicom-optima/podstawy-naukowe/

Pytania techniczne prosimy kierować do REGUMED Regulative Medizintechnik GmbH –  https://www.regumed.de/
adres : Robert-Koch-Straße 1a, 82152 Planegg, Deutschland;
nr telefonu: +49 (0) 89 – 854 61 01, mail: info@regumed.de

Czy są jakieś skutki uboczne?
Metoda biorezonansu nie ma skutków ubocznych i jest całkowicie bezbolesna.

Jak przebiega odczulanie w Autoryzowanym Gabinecie Biorezonansu?

1. Wcześniejsza diagnostyka – rozpoznanie alergenów.

Do wyboru kilkanaście zestawów diagnostycznych oraz możliwość testowania własnych alergenów. Po przeprowadzeniu testów alergicznych, przekazujemy niezbędne informacje i wytyczne o dalszym postępowaniu.

2. Ustalenie planu, konkretnych terminów i procedur (dieta).

Odczulanie produktów spozywczych wiąże się  z przestrzeganiem diety w trakcie odczulania i 3 tygodnie po zakończeniu cyklu odczuleń. W tym czasie warto unikać konkretnego alergenu oraz substancji pochodnych (reakcja krzyżowa). Materiały informacyjne dotyczące diety na konkretne alergeny przekazujemy indywidualnie. 

3. Odczulanie alergenu (około 30 minut).

Proces odczulania jest bezinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny dla osób w każdym wieku. W tym czasie, trzyma się metalowe aplikatory ręczne i siedzi lub lezy się na macie podłączonej do urządzenia Bicom Optima lub Bicom 2000. Na jednej wizycie odczulamy jeden ustalony alergen. Przed każdym odczulaniem warto zdjąć metalowe przedmioty, wyciszyć i odłożyć telefon komórkowy. Prosimy o informowanie o ewentualnych przeciwwskazaniach: rozruszniku serca, epilepsji, ciąży i chemioterapii.

4. Stosowanie ustalonych zaleceń.

Po każdym odczuleniu:

 • należy wypić dużą ilość, niskomineralizowanej wody;
 • nie powinno się pić innych płynów, szczególnie kawy, herbaty i alkoholu;
 • każdy posiłek jest dozwolony, z wyjątkiem zawierających odczulany alergen;
  Dieta na produkty spożywcze trwa w okresie przeprowadzanych odczuleń i 3 tygodnie po odczuleniu. Po tym okresie czasu, zalecana jest bezpłatna wizyta kontrolna.

  Jak przebiega terapia w Autoryzowanym Gabinecie Biorezonansu?

  1. Wcześniejsza diagnostyka.

  Do wyboru kilkanaście zestawów diagnostycznych oraz możliwość diagnozowania własnych patogenów. Po przeprowadzeniu testów diagnostycznych, przekazujemy niezbędne informacje i wytyczne o dalszym postępowaniu.

  2. Ustalenie planu, konkretnych terminów i procedur (dieta).

  Niektóre terapie wiążą się  z przestrzeganiem diety w ich trakcie i 3 tygodnie po zakończeniu cyklu terapii. W tym czasie należy przestrzegać konkretnych procedur. Materiały informacyjne dotyczące diety przekazujemy indywidualnie. 

  3. Wykonanie terapii w czasie około 1 godziny.

  Stosujemy konkretne programy dostosowane indywidualnie do danej osoby.
  Terapia jest bezinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna dla osób w każdym                     wieku.
             W jej czasie, trzyma się metalowe aplikatory ręczne i siedzi lub leży się na                 macie podłączonej do urządzenia Bicom Optima lub Bicom 2000.

  Na ciało umieszczamy różnego typu aplikatory.
  Przed każdą terapią warto zdjąć metalowe przedmioty, wyciszyć i odłożyć telefon komórkowy.
  Prosimy o informowanie o ewentualnych przeciwwskazaniach: rozruszniku serca, epilepsji, ciąży i chemioterapii.

  4. Stosowanie się do zaleceń.

  Po każdej terapii:

  • należy wypić dużą ilość, nisko mineralizowanej wody;
  • nie powinno się pić innych płynów, szczególnie kawy, herbaty i alkoholu;

  W terapiach usuwających grzybicę oraz pasożyty wymagana jest dieta bez cukrów, fruktozy, miodów i alkoholi, trwa ona w okresie przeprowadzanych terapii i 3 tygodnie po ich zakończeniu. Po tym okresie czasu, zalecana jest bezpłatna wizyta kontrolna. 

   Obrazy: marijana1, Myriam Zilles z Pixabay

  Fotografie: Przemysław Budziak